بازسازی سی سخت تا پایان دولت فعلی تکمیل می‌شود؟
بازسازی سی سخت تا پایان دولت فعلی تکمیل می‌شود؟
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون در شهر زلزله زده سی سخت حدود ۵۰۰ واحد مسکونی آرماتوربندی، ۱۸۰ واحد دیوارچینی و حدود ۲۵ واحد سقف آن اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیر کل بنیاد مسکن استان، شهردار سی سخت، رئیس سازمان نظام مهندسی استان، مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیر کل بحران استانداری و جمعی از مسئولان استانی عصر یکشنبه از روند ساخت و سازها در شهر زلزله زده سی سخت بازدید کردند.

کیامرث حاجی زاده در این باره اظهار داشت: مجوز ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی و ۵۴۰ پروانه در سی سخت توسط شهرداری صادر شده است و دیگر ساکنان می توانند برای ساخت به موقع منازل، دریافت وام، پروانه و مجوز ساخت اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در شهرستان دنا پی کنی یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی زلزله زده انجام گرفته که از این تعداد ۵۰۰ واحد در مناطق روستایی و بالای ۶۰۰ واحد در شهر سی سخت بوده است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار سرعت بخشی بیشتر به روند ساخت و سازها در سی سخت شد و گفت: منازل مسکونی شهر سی سخت با نظارت و کیفیت کار دقیق بهسازی و مقاوم سازی شوند.

بازسازی سی سخت در شرایط مطلوب است

وی روند بازسازی منازل مسکونی سی سخت را مطلوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: سرعت ساخت و سازها نیز مطلوب بوده و از مصالح ساختمانی مقاوم در برابر زلزله استفاده شده است.

بخوانید:  بازسازی مناطق زلزله زده سی سخت در چه مرحله‌ای است؟

حاجی زاده همراهی و همکاری و پای کار آمدن مردم را ضرودی دانست و افزود: طبق برنامه و زمان‌بندی باید تا پایان دولت یا قبل از فصل سرما بازسازی منازل سی سخت تمام شود که عملیاتی شدن این مهم همراهی مردم را می طلبد.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان نیز گفت: در شهر سی سخت ۴۸۰ پروژه در حال فعالیت است که برای هرکدام از این پروژها یک ناظر سازه در نظر گرفته شده است.

ابراهیم مهرجو افزود: در پروژهای سی سخت کارگروه فنی متشکل از مهندسان باتجربه و اساتید دانشگاه جهت ارزیابی آسیب پذیری سازه ها و تهیه نقشه راه شهر سی سخت برای استحکام بخشی به ساختمان ها و کاهش آسیب پذیری در مقابل زلزله، ساماندهی تاسیسات برقی و گاز در همان روزهای اولیه بعد از زلزله مستقر شدند.

وی افزود: هم اینک نیز دفتر نمایندگی سازمان در سی سخت از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ساعت ۲۴ شب با حضور مهندسین معمار در حال ارائه خدمات مهندسی به شهروندان هستند.

زمین‌ لرزه‌ ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر، چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ شهر سی‌ سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

  • منبع خبر : ایرنا