رونمایی از سامانه «سیمان یاب»/ تبدیل تجارت سنتی به الکترونیک
رونمایی از سامانه «سیمان یاب»/ تبدیل تجارت سنتی به الکترونیک
سامانه سیمان‌ یاب برای فروش داخلی سیمان و دسترسی سریع و صحیح به اطلاعات فروش توسط شستا رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، به تازگی رونمایی از سامانه سیمان یاب به آدرس www.cementonline.ir از شرکت‌های تابعه سیمان تامین (سیتا) انجام شد.

مدیرعامل این شرکت در این باره گفت: صنعت سیمان به عنوان یک صنعت پیشرو و استراتژیک در زمینه توسعه و عمران هر کشوری محسوب می‌شود و مجموعه صنعت سیمان در کشور بالای ۷۰ سال قدمت دارد و علاوه بر تامین مصرف داخل ظرفیت صادرات بیش از ۳۰ درصد محصولات تولیدی خود را نیز دارا است.

«رضا جمارانیان» با اشاره به مشکل توزیع و فروش سیمان به صورت سنتی در کشور، افزود: هلدینگ سیمان تامین به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ سیمانی کشور که ظرفیت ۳۰ درصد تولید و فروش کشور را دارد، نیازمند ایجاد بستر جدید برای تولید و فروش سیمان بود.

وی گفت: با تاکید وزیر تعاون و مدیرعامل شستا مبنی بر ایجاد سامانه‌های شفافیت در زیرمجموعه‌های شستا،‌ مجموعه هلدینگ سیمان تامین فعالیت خود را برای ایجاد بستر مناسب نرم‌افزاری برای انجام این کار تدارک دید و از دی ماه سال جاری فروش آزمایشی توسط ۱۷ شرکت زیرمجموعه در سراسر کشور شروع شد و پس از انجام موفقیت آمیز از بهمن ماه، ۱۰۰درصد فروش ۱۷ شرکت زیرمجموعه کاملا در سامانه انجام می‌شود.

سیمان یاب؛ سامانه ای برای فروش داخلی سیمان

مدیرعامل شرکت سیمان تامین (سیتا) درباره مزایای این سامانه گفت: از مزایای عمده سیمان یاب می‌توان به تبدیل تجارت سنتی به الکترونیک، گسترش شبکه مویرگی، شفافیت فسادزدایی در حوزه فروش، ازبین بردن رانت در فروش سیمان و ایجاد نرخ یکسان برای خریداران و هماهنگی شرکت‌های تابعه، حذف رقابت‌های درون گروهی، جلوگیری از پولشویی و فرار مالیاتی اشاره کرد. به این صورت سامانه سیمان یاب با اتصال به سامانه بانک مرکزی این قابلیت را دارد که قبل از انجام هر خریدی احراز هویت خریداران را به طور کامل انجام دهد.

بخوانید:  گروت چیست و چه کاربردی در ساختمان‌سازی دارد؟

وی افزود: مزایای دیگر این سامانه نظارت و به روز رسانی نسبت به فروش شرکت‌های تابعه است در حالیکه پیش از این می‌توانستیم مجموع فروش شرکت‌ها را سه ماه یکبار بررسی کنیم اما با وجود این سامانه امکان نظارتی به هلدینگ داده می‌شود که فروش شرکت‌ها را مدیریت کند.

جمارانیان در ادامه اظهارداشت: با ایجاد سامانه سیمان یاب خواست مجموعه سیمان از وزارت صنعت و سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تامین کننده این است که شرکت‌های سیمانی طبق قانون محصولات خود را به عمده فروش‌ها و عامل‌ها بفروشند و مصرف‌کننده از آنها خریداری کند.

وی افزود: با توجه به قیمتی که دولت برای محصول سیمان تعیین کرده است، پاکت ۵۰ کیلویی سیمان، ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان توسط تولیدکننده به عاملان فروش فروخته می‌شود، عاملان پس از پرداخت هزینه حمل پاکت‌های سیمان را به قیمت‌های بالای ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان عرضه می‌کند و این تفاوت به نفع مصرف کننده و تولیدکننده نیست.

جلوگیری از رانت و دلالی با سامانه سیمان یاب

جمارانیان گفت: سامانه سیمان یاب این فرصت را می‌دهد که تولیدکننده محصولات خود را از طریق این سامانه بفروشند درخواست ما این است که وزارت صنعت شرایطی را فراهم کند تا سیمان از طریق این سامانه به مصرف کننده نهایی نیز فروخته شود، بنابراین از واسطه بازی و دلال بازی جلوگیری می‌شود.

وی گفت: براساس آخرین آمار فروش در این سامانه به صورت روزانه بیش از ۲۵ میلیارد تومان از طریق این سامانه انجام می‌شود.

شرکت‌ سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی امروز از ۲۰۰ محصول جدید در بخش‌های مختلف رونمایی کرد. افتتاح این طرح‌ها ۸۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور به همراه دارد.

  • منبع خبر : ایرنا