دکوراسیون آرایشگاه زنانه؛ فضایی که می‌تواند باعث جذب مشتری شود!
دکوراسیون آرایشگاه زنانه؛ فضایی که می‌تواند باعث جذب مشتری شود!
شاید شما از جمله افرادی باشید که به دنبال بازگشایی آرایشگاه و یک مرکز زیبایی بوده و به فکر چگونگی دیزاین آن هستید. دکوراسیون آرایشگاه زنانه می تواند نقش مهمی در جذب مشتری داشته باشد. آن چه که در طراحی آرایشگاه زنانه باید مورد توجه قرار گیرد، ایجاد فضایی است که مشتری در آن احساس راحتی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، دکوراسیون آرایشگاه زنانه از اهمیت زیادی برخوردار است و بیشتر آرایشگر ها قبل از شروع کار و یا بعد از گذشت مدت زمانی از شروع کار خود اقدام به ایجاد و یا تغییر دکوراسیون داخلی آرایشگاه می کنند و سعی دارند تا دکوراسیون آرایشگاه خود را به بهترین شکل طراحی کنند.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه: دیزاین سالن آرایشگاه

دیزاین سالن آرایشگاه یکی از مهیج ترین تجربه هایی است که فرد می تواند در زمینه دکوراسیون داخلی تجربه کند. در این جا به سراغ مهم ترین نکاتی که باید در این زمینه مورد استفاده قرار گیرند، خواهیم رفت.

  • یکی از نکات مهمی که باید در این زمینه به یاد داشته باشید، ایجاد فضایی است که مشتری در آن احساس راحتی داشته باشد. یکی از راهکارها برای ایجاد چنین فضایی انتخاب مبلمان مناسب می باشد. از آن جایی که امکان معطل شدن مشتری در آرایشگاه وجود دارد، انتخاب مبلمانی که از راحتی برخوردار باشد، نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.
  • استفاده بهینه از فضای آرایشگاه نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر به دنبال جذب مشتری هستید، از طراحی فضایی جذاب غافل نشوید. آن چه که در طراحی چنین فضایی می تواند به شما کمک کند، استفاده از المان های تزئینی مناسب و به کارگیری لوازم حرفه ای که با کار شما در ارتباط می باشد، است.
  • اگر در شرف افتتاح یک سالن زیبایی برای خود هستید، بهتر است در انتخاب مکان مناسب برای انجام این کار دقت داشته باشید. دسترسی راحت به آرایشگاه از نکاتی است که مشتریان به آن توجه ویژه ای دارند.
  • هم چنین فضایی که برای انجام این کار انتخاب می نمایید، بسیار نکته مهم و حائز اهمیتی می باشد. برای مثال بهتر است مکان مورد نظر به گونه ای باشد که امکان جدا سازی فضای کار با فضایی که مشتری در آن قسمت نشسته است، وجود داشته باشد. در صورتی که فضای آرایشگاه کوچک می باشد، می توانید از انواع پارتیشن بندی برای جداسازی قسمت های مختلف آرایشگاه استفاده نمایید.
دکوراسیون آرایشگاه زنانه
دکوراسیون آرایشگاه زنانه

دکوراسیون آرایشگاه زنانه: انتخاب آینه و میزکار

  • آینه جزء جدایی ناپذیر در سالن های آرایشی می باشد. از این رو انتخاب آینه هایی که از قاب های زیبا برخوردار می باشند، را فراموش نکنید. هم چنین بهتر است در قسمت های مختلف از آینه استفاده نمایید تا مشتری بتواند به راحتی از آن استفاده نماید.
  • از جمله نکاتی که در هنگام طراحی آرایشگاه باید به یاد داشته باشید، قرار دادن میزهای کار با فاصله حداقل ۱/۲ متری از یکدیگر می باشد. در صورتی که فضای آرایشگاه کوچک است می توانید از میزهای یکسره استفاده نمایید. استفاده از این میزها می تواند تعداد مشتریان بیش تری را ساپورت کند.
  • بد نیست از ایده هایی برای سرگرمی مشتری استفاده نمایید. برای مثال از جمله راهکارهایی که می توانید به این منظور مورد استفاده قرار دهید، استفاده از یک صفحه نمایشگر و نمایش مدل کارهای آرایشی می باشد. استفاده از مجلات برتر مد روز نیز از دیگر ایده هایی است که می توانید در این زمینه به کار گیرید.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه: داشتن فضایی مجزا برای میکاپ عروس

  • اگر شما آرایشگری هستد که در زمینه میکاپ عروس به طور حرفه ای عمل می کنید، بهتر است از فضایی مجزا برای انجام این کار استفاده نمایید. از این رو در صوت امکان یکی از اتاق ها را تنها برای انجام این کار اختصاص داده و از دیزانی زیبا و لوکس برای آن استفاده نمایید. برای مثال استفاده از المان های طلایی رنگ در کنار رنگ سفید می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.
  • استفاده از سیستم تهویه مناسب از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. این نکته از جمله عواملی است که در فراهم آوردن آسایش مشتری حائز اهمیت می باشد. اهمیت این امر زمانی که در سالن آرایشی خدمات پدیکور، مانیکور و کاشت ناخن انجام می دهید، بیش تر می شود، چرا که بوی مواد می تواند باعث آزار مشتریان شود.
دکوراسیون آرایشگاه زنانه

طراحی قسمت ورودی آرایشگاه زنانه

از مهم ترین نکاتی که طراحان در دیزاین داخلی به آن توجه ویژه ای دارند، طراحی قسمت ورودی می باشد، چرا که تاثیرگذاری این قسمت در هنگام ورود مشتری بسیار بالا می باشد. برای مثال می توانید از یک میز در این قسمت استفاده کرده و بر روی آن از المان های تزئینی مانند شمع، گل، مجسمه و سایر وسایل تزئینی استفاده نمایید.

انتخاب رنگ در دکوراسیون ارایشگاه زنانه

یکی از نکات مهمی که در طراحی دکوراسیون داخلی به آن پرداخته می شود، انتخاب رنگ مناسب می باشد. در طراحی و دیزاین سالن های زیبایی بهتر است از رنگ هایی که به چشم بیننده زیبا می باشند، استفاده نمایید. انتخاب یک یا دو رنگ غالب در کنار رنگ های خنثی می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد. استفاده از ترکیب رنگ های ملایم برای دیزاین سالن های آرایشی را فراموش نکنید.

انتخاب کفپوش در آرایشگاه زنانه

از آن جایی که آرایشگاه مکان پر رفت و آمدی می باشد، انتخاب کفپوش مناسب در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. کفپوشی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد، باید به راحتی تمیز شود و بر اثر رفت و آمد بالا در طولانی مدت دچار آسیب دیدگی نشود.

نورپردازی در آرایشگاه زنانه

یکی از نکات مهم در دیزاین سالن های زیبایی، انتخاب روش نورپردازی مناسب می باشد. نورپردازی یک اصل مهم در چنین فضایی بوده و توجه به آن بسیار حائز اهمیت می باشد. میزان شدت نور در مکانی که آرایشگر مشغول به انجام کار می باشد باید کافی و بر اساس استانداردها باشد. در قسمتی که محل انتظار مشتریان می باشد نیز باید از میزان نور کافی استفاده نمایید.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
دکوراسیون آرایشگاه زنانه

انتخاب سبک دیزاین آرایشگاه زنانه

انتخاب سبک برای طراحی آرایشگاه زنانه را فراموش نکنید. بهتر است قبل از اقدام برای انجام هرگونه کاری به این موضوع خوب فکر کنید. شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود نمونه ای از سبک های طراحی را انتخاب نمایید. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از تنها یک سبک می باشد.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
  • منبع خبر : ساختمان چی